kartony24.eu
Do darmowej dostawy brakuje: 200,00 zł
Kartony Wysyłka w 24h Darmowa dostawa powyżej 200 zł brutto
Wersje językowe

Co się stanie jak nie odbiorę paczki z paczkomatu InPost?

Nieodebrana paczka z paczkomatu – konsekwencje

Co się stanie, jeśli nie odbiorę paczki z paczkomatu InPost? Ile czasu mam na odebranie przesyłki? – to pytania, które często zadajemy sobie, gdy nie możemy dotrzeć do paczkomatu w wyznaczonym czasie. Zdarza się, że termin odbioru InPost upłynie, a my zastanawiamy się, czy jest możliwość zwrotu pieniędzy za nieodebraną paczkę z paczkomatu. W InPost paczkomat czeka na nas przez określoną ilość czasu, a nieodebranie paczki z paczkomatu może wiązać się z dodatkowymi konsekwencjami. Poznaj wszystkie szczegóły związane z terminem odbioru i procedurą zwrotu za nieodebraną przesyłkę.

 

Każda paczka, którą zamawiasz do paczkomatu InPost, będzie czekać w nim na Ciebie przez 48 h. Jeśli jej nie odbierzesz, niestety nie będziesz już mógł odebrać jej po tym czasie i zostanie ona odesłana do oddziału InPost, a następnie zwrócona bezpośrednio do nadawcy na jego koszt. To bardzo ważne - to nadawca ponosi koszt zwrotu paczki, jeśli upłynął termin odbioru. Inpost nie ingeruje w politykę sklepów internetowych, jednak sprzedawcy w większości przypadków obciążą Cię kosztem za nieodebranie zamówienia, które do Ciebie wysłali.

 

Ta zasada obowiązuje niezależnie od wielkości zamówienia, bez względu na to czy zostało spakowane w kartony InPost pasujące rozmiarem do skrytki typu gabaryt A, gabaryt B, czy gabaryt C. Każda paczka nieodebrana z paczkomatu zostanie odesłana do nadawcy.

 

Zobacz również: kartony InPost

[product id="3135, 3123, 4481" slider="false" onlyAvailable="false" ]

InPost paczkomaty — nieodebrana paczka, co się z nią dzieje?

Jeśli zapomniałeś o swoim zamówieniu i czeka na Ciebie nieodebrana paczka z paczkomatu, zwrot pieniędzy za nią niestety Ci nie przysługuje. Musisz również wiedzieć, że zwrot Twojego zamówienia do nadawcy odbywa się na Twój koszt.

 

Nieodebrana paczka z paczkomatu, a zwrot pieniędzy to temat, który budzi dużo emocji. Niestety, jeśli zapomnisz o paczce, która czeka na Ciebie w paczkomacie lub po prostu nie masz jak jej odebrać w ciągu regulaminowych 48 godzin, paczka zostanie odebrana przez kuriera i dostarczona do oddziału Inpost, skąd wyruszy do nadawcy.

 

Bez względu na to jakie kartony do Paczkomatów wybrał sprzedawca i jak duża jest paczka, zawsze będziesz mieć dokładnie 48 godzin na jej odbiór. Jeśli wiesz, że nie będziesz mieć możliwości odebrania paczki w terminie, 12 godzin przed datą odbioru otrzymasz powiadomienie w aplikacji o możliwości przedłużenia czasu na odbiór o kolejne 24 godziny. Koszt takiej usługi to 7,99 zł.

 

Warto mieć na uwadze to, że sprzedawca lub sklep internetowy u którego zrobiłeś zamówienie być może zgodzi się anulować zamówienie, ale ma pełne prawo potrącić koszt zwrotu paczki od kwoty zamówienia. Każdy sklep ma swoją politykę w tym temacie i przed dokonaniem zakupu warto do niej zajrzeć.

 

Zobacz również: Jakie kartony do Paczkomatów?

[product id="411, 1105, 608" slider="false" onlyAvailable="false" ]

Przedłużenie czasu odbioru paczki z paczkomatu

Zamówiłeś paczkę do paczkomatu, ale upłynął termin odbioru? Inpost to przewoźnik, który udostępnia swoim klientom opcję przedłużenia czasu odbioru. Jeśli nie zdążyłeś odebrać paczki i otrzymałeś powiadomienie, że upłynął termin odbioru, możesz przedłużyć czas na jej odbiór w aplikacji Inpost Mobile o 24 godziny. Koszt takiej usługi to 7,99 zł i możesz z niej korzystać wielokrotnie.

 

Jeśli upłynął termin odbioru, Inpost powiadomi Cię o tym sms’em, mailowo lub w aplikacji i z pewnością nie pozwoli Ci zapomnieć o przesyłce. Możliwość przedłużenia paczki pojawi się w aplikacji Inpost na 12 godzin przed upływem terminu odbioru. Z tej usługi można skorzystać wyłącznie w aplikacji Inpost, a płatności dokonać kartą lub Blikiem.

 

[product id="4169, 4159, 4162" slider="false" onlyAvailable="false" ]

 

Podsumowując, kluczowe jest zrozumienie, jak długo paczka czeka w paczkomacie i co się stanie, jeśli nie odbierzemy paczki w wyznaczonym czasie. Ile czasu na odebranie paczki z paczkomatu daje nam InPost? Zazwyczaj mamy 48 godzin, jednak upłynięcie terminu odbioru InPost nie musi oznaczać od razu utraty przesyłki czy zwrotu pieniędzy. Warto znać swoje opcje, jak przedłużenie czasu na odbiór czy zasady dotyczące zwrotu kosztów za nieodebraną paczkę. Pamiętajmy, że nieodebranie paczki z paczkomatu i związane z tym konsekwencje zależą od indywidualnej polityki sklepu internetowego oraz regulaminu InPost.

 

Ile czasu paczka czeka w punkcie odbioru inpost?

Zamówienia i przesyłki wysłane do Ciebie za pośrednictwem usługi paczkomaty Inpost, będą na Ciebie czekać przez 48 godzin. Od momentu umieszczenia przesyłki przez kuriera w paczkomacie, masz dokładnie tyle czasu na jej odbiór. W innym przypadku paczka wróci do nadawcy.

Co grozi za nie odebranie paczki za pobraniem?

Zacznijmy od tego, że decydując się na formę wysyłki “zamawiam z obowiązkiem zapłaty”, od razu stajesz się właścicielem towaru, mimo że jeszcze do Ciebie dotarł. Podstawowe konsekwencje nieodebrania paczki to te finansowe. Podobnie jak w przypadku innych form wysyłki, zostaniesz obciążony kosztami odesłania paczki do sprzedawcy.

Co zrobić gdy paczka wraca do nadawcy?

Nieodebranie paczki zawsze oznacza odesłanie jej do nadawcy, bez względu na sposób w jaki miała być do Ciebie dostarczona. Jednak nie zawsze jest jednak tak, że przesyłka od razu tam. przypadku przesyłek kurierskich, spora liczb przewoźników podejmuję dwukrotną lub trzykrotną próbę doręczenia. Jeśli nie zostanie odebrana, bardzo często może być przechowywana w punkcie odbioru lub oddziale firmy, skąd możesz ją odebrać osobiście. Jeśli ciągle nie zostanie odebrana, trafia do magazynu nadawczego, następnie do sortowni i wyrusza do nadawcy. W przypadku innych form wysyłki takich jak paczkomaty lub punkty odbioru, w niektórych firmach nieodebrane paczki mogą trafić jeszcze na dwa lub trzy dni do oddziału danej firmy. W takim przypadku warto poszukać numeru telefonu do danego oddziału i zapytać czy jest jeszcze szansa na odebranie paczki.

Ile kosztuje przedłużenie odbioru paczki inpost?

Jeśli wiesz, że nie zdążysz odebrać paczki z paczkomatu, masz możliwość przedłużenia czasu na odbiór. 12 godzin przed upływem czasu przewidzianego na odbiór, w aplikacji mobilnej Inpost pojawi się taka możliwość. Koszt przedłużenia czasu na odbiór paczki o 24 godziny to 7,99 zł. Takiego przedłużenia możesz dokonywać wielokrotnie, zawsze na 12 godzin przed upływem czasu.

Czy jeśli nie odbiorę paczki z Paczkomatu to zwrócą mi pieniądze?

Jeśli nie odbierzesz paczki z paczkomatu w ciągu 48 godzin, paczka wraca do nadawcy na jego koszt. Jednak z dużym prawdopodobieństwem sklep internetowy w którym zrobiłeś zamówienie i go nie odebrałeś najpewniej obciąży Cię kosztem zwrotu takiej paczki. Sklepy zabezpieczają się odpowiednimi zapisami w regulaminie na taką ewentualność.

 

do góry
{nocache:803cff0d5e09943fe597b836a304a21b#0}
Sprawdź opinie

Sprawdź nas na:

5.0 5.0
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium