kartony24.eu
Do darmowej dostawy brakuje: 200,00 zł
Kartony Wysyłka w 24h Darmowa dostawa powyżej 200 zł brutto
Wersje językowe

Czy można wysłać paczkę w reklamówce?

W co zapakować paczkę do paczkomatu?

Czy paczka wysyłana za pośrednictwem usługi paczkomat InPost wymaga specjalnego pakowania? Nie. Nie ma konkretnych wytycznych co do tego jak pakować paczki, które umieścimy w paczkomacie. Jednak sugerując się opisem na stronie Inpost, opakowanie powinno spełniać trzy kryteria:

  • zamknięte - tak aby zawartość paczki nie znalazła się na zewnątrz
  • wytrzymałe - aby nie uległo zniszczeniu w transporcie
  • zabezpieczone - na tyle dobrze, aby zawartość przesyłki nie uszkodziła innych przesyłek w trakcie przewozu.

W praktyce oznacza to, że paczkę możemy zapakować w dowolny sposób, ale musimy zadbać przede wszystkim o to, by była zamknięta na tyle dobrze, aby jej zawartość nie znalazła się na zewnątrz opakowania. Dotyczy to w szczególności paczek zapakowanych w papier, folię, czy reklamówkę. W wymienionych przypadkach, najlepszym zabezpieczeniem będzie sporą ilość taśmy.

 

Wybierając materiał, który posłuży nam do zapakowania paczki, warto mieć również na uwadze jego wytrzymałość, czyli odporność na działanie czynników zewnętrznych.

 

Oprócz bezpieczeństwa naszej przesyłki, należy wziąć pod uwagę również inne paczki i wybrać takie opakowanie, dzięki któremu nasza paczka nie uszkodzi w transporcie innych zamówień. Dotyczy to zwłaszcza przedmiotów o nieregularnych kształtach.

 

[product id="4162, 4170, 738" slider="false" onlyAvailable="false" ]

Jak zapakować paczkę bez kartonu?

Masz do wysłania paczkę, ale nie posiadasz kartonu w który można ją spakować? Nic nie szkodzi, są inne rozwiązania. Najprostszym wyjściem jest zapakowanie przedmiotu w grubą folię lub reklamówkę tak, by całość można było zawinąć w nie kilka razy. Do tego taśma w celu zabezpieczenia całości przez otwarciem i można wysyłać. Uwaga! Pakowanie przesyłek w folię i reklamówki to bezpieczne rozwiązanie w przypadku miękkich przedmiotów, takich jak ubrania, które nie uszkodzą folii. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku papieru pakowego. Jest to rozwiązanie które z powodzeniem można zastosować w przypadku miękkich i małych przedmiotów, które nie są w stanie uszkodzić papieru. Oprócz standardowych rozwiązań takich jak karton wysyłkowy, paczkę można również zapakować w sztywną torebkę prezentową i całość zakleić taśmą.

 

Jak zapakować paczkę bez kartonu? Poradnik Kartony24.

 

Foliopaki kurierskie

Foliopaki kurierskie cieszą się coraz większą popularnością i są bardzo często wybierane do pakowania przesyłek wysyłanych za pośrednictwem paczkomatu. Foliopaki kurierskie to koperty foliowe o bardzo szerokiej gamie rozmiarów w które bez problemu spakujesz zarówno mniejsze elementy, jak i przedmioty o większych rozmiarach.

 

Foliopaki kurierskie są wykonane z folii LDPE, która dzięki swojej wielowarstwowej strukturze jest niezwykle wytrzymała na rozerwanie w trakcie transportu. W przeciwieństwie do rozwiązań papierowych takich jak koperty, kartony, czy papier, foliopaki kurierskie w pełni chronią produkt przed zamknięciem. Foliopaki kurierskie mogą również pełnić funkcję dodatkowego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi dla zamówień zapakowanych w standardowe kartony.

 

Foliopaki kurierskie mają również tę zaletę, że nie wymagają od nas żadnego wysiłku podczas pakowania. Wystarczy włożyć do nich zawartość, odkleić pasek zabezpieczający i zakleić całość.

 

Foliopaki kurierskie są białe od zewnątrz i czarne w środku. Dzięki temu z łatwością napiszesz na nich numer przesyłki, a zawartość nie będzie prześwitywać.

 

Foliopaki kurierskie do wysyłki InPost. Poradnik Kartony24.

 

Skąd wziąć karton na paczkę InPost?

Zdobycie kartonu na paczkę InPost nie jest niczym trudnym. Jeśli zależy nam na darmowych kartonach, wystarczy udać się do dowolnego sklepu lub na jego zaplecze i zapytać czy po rozładunku zostały jakieś opakowania, które sklep ma zamiar wyrzucić. Oczywiście należy mieć na uwadze fakt, że tego typu kartony mogą być brudne lub uszkodzone, więc mogą być konieczne drobne przeróbki i naprawy.

 

Kartony na paczkę InPost można również zakupić w popularnych sieciówkach typu Pepco, supermarketach i sklepach papierniczych. Tego typu sklepy mają w swojej ofercie kartony, które zmieszczą się do skrytek paczkomatowych.

 

Jeśli szukamy kartonu o konkretnym rozmiarze lub takiego, który swoim rozmiarem pasuje idealnie do skrytki paczkomatowej, warto wybrać hurtownię kartonów (np. Kartony24), która produkuje takie kartony.

W czym można wysłać paczkę?

Jeśli mamy do wysłania paczkę, a w domu nie został już ani jeden karton, w którym dotarły do nas poprzednie zamówienia - nic straconego. Są inne metody pakowania.

 

Zaczynając od tych najprostszych. Najszybszym wyjściem jest wykorzystanie grubej folii lub reklamówki tak, aby cały przedmiot można było owinąć reklamówką lub folią kilka razy. Oczywiście ta folia lub reklamówka muszą być stosunkowo grube, tak aby zawartość ich nie uszkodziła. Do tego taśma w celu zabezpieczenia całości przez otwarciem i można wysyłać. Pamiętajmy, że pakowanie przesyłek w ten sposób sprawdzi się jedynie w przypadku miękkich przedmiotów o opływowych kształtach.

 

W wersji bardziej eko można skorzystać z papieru pakowego. Podobnie jak w przypadku folii i reklamówki jest to rozwiązanie dla wysyłki miękkich i małych przedmiotów, które nie są w stanie uszkodzić papieru.

 

Oprócz standardowych rozwiązań takich jak karton wysyłkowy, paczkę można również zapakować w sztywną torebkę prezentową, która zalega w szafie i całość zakleić taśmą.

Czy można zapakować paczkę w folię?

Tak, paczkę można zapakować w folię, ale należy pamiętać o kilku kwestiach. Folia powinna być w miarę możliwości gruba, tak aby zawartość paczki jej nie przedziurawiła. Również sama zawartość naszej paczki powinna być dostosowana do możliwości folii - nie powinny to być przedmioty ostre, duże lub kanciaste, a raczej takie o bardziej opływowych kształtach i mniejszym gabarycie. Tak zapakowana paczka, zabezpieczona dodatkowo taśmą, powinna bezpiecznie dotrzeć do odbiorcy.

Gdzie kupić folię na paczkę?

Folia na paczkę to dobre rozwiązanie, ponieważ jest jej na tyle dużo, że nie trzeba jej często kupować. Folię na paczkę można dostać zarówno w sklepach stacjonarnych (jeśli potrzebujemy jej “na już”), jak i w sklepach internetowych (jeśli mamy trochę więcej czasu). W przypadku sklepów stacjonarnych, folię na paczkę bez problemu znajdziemy w sklepach budowlanych.

Skąd wziąć pudełko na paczkę?

Zdobycie pudełka na paczkę nie jest trudnym zadaniem. Podstawowe pytanie brzmi - czy chcemy zdobyć pudełko za darmo, czy chcemy za niego zapłacić? W pierwszym przypadku, wystarczy udać się do dowolnego sklepu i poprosić o pudełka, które sklep ma zamiar wyrzucić.

 

Pudełka na paczkę można również zakupić w hipermarketach i popularnych sieciówkach typu Pepco. Tego typu sklepy mają w swojej ofercie pudełka, które zmieszczą się do skrytek paczkomatowych.

 

Jeśli interesuje nas pudełko o konkretnym rozmiarze, warto wybrać hurtownię kartonów (np. Kartony24), która produkuje takie kartony.

 

do góry
{nocache:6a550e213249cc931ce6c7a3852478fe#0}
Sprawdź opinie

Sprawdź nas na:

5.0
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium