kartony24.eu
Do darmowej dostawy brakuje: 200,00 zł
Kartony Wysyłka w 24h Darmowa dostawa powyżej 200 zł brutto
Wersje językowe

Jak anulować nadanie paczki InPost?

Anulowanie etykiety dla niewysłanej paczki to żaden problem. Jeśli po wygenerowaniu naklejki przez aplikację mobilną InPost Mobile, Szybkie Nadania lub Managera Paczek zdecydujesz się jednak nie wysyłać paczki, możesz łatwo anulować naklejkę za pomocą formularza kontaktowego. Pamiętaj, że taka opcja jest dostępna tylko wtedy, gdy paczka jeszcze nie została nadana. Oczywiście za niewykorzystaną etykietę, która została opłacona możesz domagać się zwrotu pieniędzy. Jest to możliwe za pomocą formularza kontaktowego pod adresem: inpost.pl/formularz-kontaktowy. Wybierz temat rozmowy “Zwrot środków za niewykorzystaną etykietę” a następnie uzupełnij numer przesyłki i oczekuj na zwrot środków do Twojego portfela w Managerze Paczek InPost.

Nadana przez Ciebie paczka została już odebrana przez kuriera lub wyruszyła w dalszą drogę z automatu Paczkomaty? Jako nadawca przesyłki możesz anulować nadanie paczki InPost, wystarczy, że wyślesz maila z polecenie anulowania nadania. Pamiętaj, że dyspozycja zwrotu może zostać zrealizowana jedynie na Twój wniosek, jako jej nadawcy. Wiadomość należy wysłać z adresu e-mail, który jest ściśle powiązany z daną przesyłką, w przeciwnym razie dyspozycja nie zostanie przyjęta. Wystarczy, że w takiej wiadomości oprócz polecenia zwrotu umieścisz numer przesyłki, to wszystko! Dyspozycję zwrotu należy wysłać po tym, gdy paczka trafi do sortowni i będzie już w rękach InPost - wcześniejsze wysłanie dyspozycji nie zostanie przyjęte.

Zleciłeś odbiór przesyłki kurierowi i chcesz je anulować? Zaloguj się do WebTrucker na stronie InPost. W menu “Zamów kuriera” przejdź do “Historia podjazdów”. Odszukaj zlecenie odbioru, z którego chcesz zrezygnować a następnie je anuluj.

Nagła zmiana planów i okazuje się, że nie zdążysz odebrać paczki InPost stąd musisz anulować nadanie paczki? W takich przypadkach nie zawsze musisz rezygnować z paczki - po pierwsze możesz przekierować paczkę kurierską nawet do innego miasta. Po drugie, możesz wydłużyć termin odbioru paczki o dodatkowe 24 h. Jest to możliwe z poziomu aplikacji mobilnej InPost. Przedłużenie paczki jest możliwe na 12 h przed upływem terminu odbioru paczki.


Poniżej dowiesz się jak anulować nadanie paczki z powodu niewykorzystanej etykiety InPost. Jeśli preferujesz mailowe zgłoszenie anulowania etykiety InPost, zobacz jak złożyć dyspozycję tutaj.

Jak anulować nadanie paczki InPost? - prosta instrukcja wyjaśniająca cały proces, krok po kroku.

PLN 26.60

 

 

Krok 1. Wejdź na stronę formularza InPost

Przejdź na stronę inpost.pl/formularz-kontaktowy.

Formularz kontaktowy InPost

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich paczek z opakowaniami InPost od Kartony24 już dziś!

[product id="1479, 303, 18, 4109, 4112" slider="true" onlyAvailable="true" ]

Krok 2. Uzupełnij formularz

Wybierz temat kontaktu “Zwrot środków za niewykorzystaną etykietę” z rozwijanej listy i potwierdź swój wybór. Następnie uzupełnij Twój e-mail wraz z 24-cyfrowym numerem przesyłki i wyślij zgłoszenie.

Wybór tematu zgłoszenia w formularzu

Krok 3. Oczekuj na zwrot środków

Zwrot środków za niewykorzystaną etykietę InPost nastąpi maksymalnie w terminie 14 dni. W momencie zwrotu środków otrzymasz mailowe powiadomienie, a zwracana kwota pojawi się w Twoim portfelu w Managerze Paczek. Etykieta InPost została anulowana. Jeśli wystąpi jakiś problem, lub zwrot środków nie będzie możliwy, otrzymasz również taką informację.

Potwierdzenie zwrotu należności InPost za anulowanie nadania przesyłki

 

pudełka kartonowe InPost odporne na wilgoć

 

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

 

Czy można cofnąć paczkę?

Jeśli jesteś nadawcą paczki InPost, bez problemu możesz cofnąć wysłaną przesyłkę. W tym celu należy zgłosić mailowo dyspozycję z prośbą o zwrot paczki do nadawcy. Sprawdź tutaj jak złożyć dyspozycję zwrotu paczki InPost. Jeśli jesteś odbiorcą przesyłki i chcesz cofnąć paczkę, powinieneś się skontaktować z nadawcą paczki i poinformować go o chęci rezygnacji z przesyłki.
Możesz również cofnąć wygenerowaną etykietę w InPost w Managerze Paczek, nawet jeśli etykieta została już opłacona. W tym celu należy przejść do formularza kontaktowego i wybrać odpowiedni temat zgłoszenia a następnie podać szczegóły przesyłki. Płatność za niewykorzystaną etykietę zostanie zwrócona na Twoje konto w Managerze Paczek w terminie do 14 dni. Dowiedz się więcej, kiedy można cofnąć wysłaną paczkę tutaj.

Jak zatrzymać paczkę InPost?

Wszystkie paczki czekają w automatach Paczkomat na odbiór 48 h - jeśli w tym czasie paczka nie zostanie odebrana bez wcześniejszego przedłużenia w tym terminie, zostanie zwrócona do nadawcy. O możliwości przedłużenia czasu odbioru paczki dowiesz się więcej tutaj.

Jak edytować nadanie paczki InPost?

Jeśli wygenerowałeś już etykietę w usłudze InPost Szybkie Nadania i chcesz je zmienić, musisz anulować dotychczasową etykietę za pomocą formularza na stronie InPost a następnie przygotować nową etykietę i ponownie dokonać płatności. Sprawdź tutaj jak edytować nadanie paczki InPost.

Czy po nadaniu paczki w paczkomacie możliwe jest ponowne otwarcie skrytki?

Jeżeli przesyłka została już nadana w paczkomacie, to niestety nie da się jej już wycofać. Nawet jeśli paczka nie wyruszyła jeszcze w dalszą drogę i pamiętamy dokładnie, w której skrytce została umieszczona, nie jest możliwe ponowne otwarcie skrytki - nawet jeśli jesteś jej nadawcą. Aby przechwycić nadaną w Paczkomacie paczkę, należy przesłać do InPost dyspozycję zwrotu. Więcej informacji o możliwości ponownego otwarcia skrytki znajdziesz tutaj.

 

do góry
{nocache:93d1579e71da42e845cdd1a24c82b0f6#0}
Sprawdź opinie

Sprawdź nas na:

5.0 5.0
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium