kartony24.eu
Do darmowej dostawy brakuje: 200,00 zł
Kartony Wysyłka w 24h Darmowa dostawa powyżej 200 zł brutto Pobierz katalog
Wersje językowe

Jak zapakować paczkę do paczkomatu?

Przesyłki od momentu nadania do dostarczenia, niejednokrotnie muszą pokonać długą drogę, podczas której narażone są na różne warunki - zarówno te atmosferyczne jak i sam sposób traktowania paczek przez pracowników sortowni firm doręczających. Warto odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę na czas wysyłki, aby mogła trafić w ręce odbiorcy w nienaruszonym stanie. Ważne jest, aby zapakować ją w trwałe i wytrzymałe opakowanie, które będzie odpowiednio dopasowane do zawartości przesyłki. Opakowanie powinno być dostosowane do kształtu i ciężaru przedmiotu - nie może być zbyt małe, ani też przesadnie duże. Ważne jest, aby wybierać opakowanie, które jest tylko nieco większe od wysyłanego przedmiotu.

Przygotowując paczkę do paczkomatu, miej na uwadze:

  • 3 dostępne gabaryty paczek: skrytka o gabarycie A ma rozmiary 8 x 38 x 64 cm, B: 19 x 38 x 64 cm, a C: 41 x 38 x 64 cm - paczka musi się zmieścić do jednej ze skrytek.
  • Wysyłając produkt, możesz skorzystać z użytego już wcześniej kartonu, o ile uda się dopasować jego wielkość do zawartości. W ten sposób przyczynisz się do mniejszego wpływu na środowisko dzięki metodzie zero waste. Wykorzystując ponownie karton, należy pamiętać o usunięciu wcześniejszej etykiety.
  • Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu produktu w kartonie poprzez wykorzystanie różnego rodzaju wypełniaczy, które są w stanie odpowiednio zabezpieczyć i ochronić wysyłany towar podczas wysyłki.
  • Jeśli wysyłamy paczkę z poziomu aplikacji mobilnej, wystarczy, że uzupełnisz dane odbiorcy, wskażesz gabaryt paczki i udasz się do najbliższego Paczkomatu lub PaczkoPunktu i nadasz paczkę po zeskanowaniu kodu QR lub wprowadzeniu kodu nadania. W przypadku wysyłki paczki wraz z generowaniem etykiety na SzybkieNadania.pl, należy wydrukować wygenerowaną etykietę, umieścić na paczce w widocznym miejscu po czym udać się do jednego z rodzaju punktów i nadać paczkę po zeskanowaniu kodu kreskowego z etykiety. To wszystko, paczka nadana!
  • Wysyłając paczki InPost, nie zawsze musisz korzystać kartonowych opakowań. Istnieje wiele sposobów na zapakowanie paczki bez użycia kartonu. Małe i lekkie produkty można zapakować w kopertę bąbelkową lub foliopak, który cieszy się dużą popularnością w przypadku wysyłki odzieży. W przypadku wysyłki suchej karmy granulowanej dla zwierząt, dopuszczalne jest wykorzystanie transparentnej folii stretch. Wystarczy szczelnie owinąć worek z karmą kilkoma warstwami folii stretch, a następnie zabezpieczyć taśmą klejącą, co zabezpieczy przed rozsypaniem produktu w przypadku pęknięcia podstawowego opakowania. Ważne! Waga worka z karmą nie może przekraczać 20 kg i powinna być zabezpieczona tylko i wyłącznie przezroczystą folią stretch, dzięki czemu możliwa będzie weryfikacja zawartości przesyłki i wysyłka produktu jako paczka standardowa, jeśli jej wymiary są są odpowiednie dla skrytki w danym rozmiarze. Zastosowanie kryjącej folii stretch sprawi, że paczka zostanie potraktowana jako niestandardowa, przez co koszt jej nadania może być znacznie wyższy. Przeczytaj poniżej jak odpowiednio przygotować do wysyłki paczkę InPost i na co zwrócić szczególną uwagę.

Zastanawiasz się jeszcze, jak odpowiednio przygotować paczkę InPost na czas transportu, aby bezpiecznie dotarła do odbiorcy? Sprawdź poniżej krok po kroku jak zapakować przesyłkę do Paczkomatu InPost.

Jak zapakować paczkę do paczkomatu? - prosta instrukcja wyjaśniająca cały proces, krok po kroku.

PLN 24.60

 

 

Krok 1. Dobierz odpowiednie opakowanie

Dobrej jakości karton to pierwszy krok jaki powinieneś wykonać, gdy chcesz wysłać paczkę InPost. Wybierając opakowanie do wysyłki, staraj się jak najlepiej dobrać wymiary opakowania do rozmiaru i rodzaju przesyłki. Jako producent opakowań kartonowych, mamy wieloletnie doświadczenie w branży opakowań. Jeśli nie wiesz jak dobrać karton, skontaktuj się z nami a nasi specjaliści pomogą dopasować karton do Twoich potrzeb. Lekkie i małe przedmioty wystarczy jeśli spakujesz do foliopaku, koperty bąbelkowej bądź też standardowo do 3-warstwowego kartonu. W przypadku cięższych produktów o często większym gabarycie, postaw na karton o zwiększonej wytrzymałości. Sprawdź koniecznie naszą ofertę kartonów 5-warstwowych, które dzięki grubszej tekturze, z jakiej zostały wyprodukowane, zapewnią maksymalne bezpieczeństwo wysyłanym produktom. W przypadku wysyłki za pośrednictwem InPost, należy mieć na uwadze różne gabaryty, czyli wielkości paczek: 3 gabaryty w przypadku wysyłki do Paczkomatu, zaś w przypadku przesyłki kurierskiej 4 różne gabaryty. Kartony do Paczkomatów, z podziałem na gabaryty znajdziesz tutaj. Przygotowując paczkę do wysyłki, dobrze jest mieć na uwadze wspomniane wymiary, gdyż może się okazać, że wybrany produkt można bezpiecznie spakować w jeden z mniejszych kartonów, dzięki czemu koszt nadania paczki może być znacznie niższy. Upewnij się, że wybrane opakowanie jest odpowiednie dla konkretnego produktu a także dla wybranej metody wysyłki. Możesz do wysyłki wykorzystać ponownie użyte wcześniej opakowanie kartonowe. Jeśli jest w nienagannym stanie i odpowiada wymiarami zawartości, którą chcesz wysłać - możesz być pewny, że zapewni bezpieczeństwo kolejnym produktom podczas wysyłki.

Rozmiary kartonów do wysyłki paczkomatem InPost gabaryty

Wybierz sprawdzone kartony InPost do pakowania swoich produktów i zyskaj przewagę nad konkurencją!

[product id="607, 468, 257, 4109, 4110" slider="true" onlyAvailable="true" ]

Krok 2. Wypełnij opakowanie i zabezpiecz produkt

Aby zabezpieczyć swój produkt przed uszkodzeniem w trakcie transportu, sięgnij po wypełniacz. Wolne przestrzenie w przesyłce możesz wypełnić np. papierowym wypełniaczem. Jeśli w jednym opakowaniu wysyłasz kilka produktów, warto je owinąć tym samym papierem lub folią bąbelkową, aby uniknąć uszkodzeń produktu w transporcie. Do zabezpieczenia produktu w kartonie możesz również wykorzystać folię stretch lub skropak. Szeroką ofertę wypełniaczy do pakowania paczek znajdziesz na Kartony24.

Jak wypełnić paczkę do wysyłki paczkomatem InPost

Krok 3. Zamknij paczkę i zaklej

Starannie zamknij opakowanie tak, aby paczka nie otworzyła się podczas transportu. Upewnij się, że nic nie wystaje z kartonu oraz że nie ma luzów w opakowaniu. Do tego celu wykorzystaj dobrej jakości taśmę klejącą, która pozwoli odpowiednio zakleić karton i zabezpieczyć jego zawartość na czas transportu.

Odpowiednie zamknięcie i zabezpieczenie kartonu do wysyłki Inpost

Krok 4. Wydrukuj etykietę i umieść ją na paczce

Wydrukuj wygenerowaną etykietę inaczej nazywaną listem przewozowym. Podczas samodzielnego wydruku etykiety, wydrukowanie etykiety w formie naklejki nie zawsze może być możliwe. Pamiętaj, że używanie przezroczystej taśmy klejącej do przyklejania etykiety może wpłynąć negatywnie na możliwość skanowania kodu kreskowego znajdującego się na niej. Dlatego zalecamy korzystanie z bezpiecznych kopert kurierskich, które zapewnią łatwe skanowanie etykiety oraz ochronę przed jej uszkodzeniem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje przesyłki dotrą bezpiecznie do odbiorcy. Co do samego umieszczenia na paczce - pamiętaj, aby etykietę umieścić w widocznym miejscu, najlepiej na górnej powierzchni opakowania. Ważne! Etykiety nie należy umieszczać na rogach czy zagięciach przesyłek ani na łączeniu opakowania. Upewnij się, że jest czytelna i nie posiada żadnych zagięć. W przeciwnym razie, kod kreskowy będzie niemożliwy do zeskanowania a proces dostawy przesyłki znacznie się wydłuży..

etykieta InPost w widocznym miejscu na kartonie

 

wygodne opakowania do wysyłki InPost

 

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

 

Jak prawidłowo zapakować paczkę InPost?

Wysyłając paczkę InPost, podstawą jest dobór odpowiedniego opakowania, które będzie pasowało do rozmiaru wysyłanych produktów jaki i rodzaju przesyłki. Można też wykorzystać ponownie użyte wcześniej opakowanie kartonowe, jeśli jest w dobrym stanie i pasuje do zawartości paczki. Wysyłany produkt lub zestaw produktów należy odpowiednio zabezpieczyć w kartonie a następnie dokładnie zakleić karton. Dowiedz się więcej tutaj, jak spakować paczkę InPost.

Jak prawidłowo zapakować paczkę do paczkomatu?

Nadając paczkę w Paczkomacie, należy wcześniej odpowiednio przygotować przesyłkę, aby po pierwsze zmieściła się do jednej z trzech zadeklarowanych skrytek a po drugie - zabezpieczyła odpowiednio wysyłaną zawartość podczas wysyłki. Należy wybrać opakowanie, które jest na tyle duże, aby pomieścić wysyłaną zawartość, ale jednocześnie nie za duże, aby uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów opakowań, wypełniaczy czy wyższych kosztów usługi doręczenia. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wysyłki paczki do automatu Paczkomat InPost? Sprawdź tutaj na co należy zwrócić uwagę.

Skąd wziąć karton na paczkę InPost?

Kartony wysyłkowe dostępne są zwykle w sklepach papierniczych, budowlanych a także w hurtowniach internetowych. Zamawiając kartony online, możesz często liczyć na specjalne oferty i rabaty a także stałą dostępność. Planując zakup kartonów potrzebnych do wysyłki InPost, sprawdź koniecznie ofertę sklepu Kartony24, w której znajdziesz dedykowane kartony do Paczkomatów. Nasze opakowania kartonowe idealnie pasują w przypadku wysyłki paczek kurierem InPost a także do każdej ze skrytek automatu Paczkomat - możesz bez stresu nadawać paczki w każdym z trzech gabarytów - A, B lub C, nie zastanawiając się za każdym razem czy dany karton zmieści się do wybranej skrytki. Więcej o tym gdzie kupić karton na paczkę InPost i jakie rodzaje kartonów polecamy do wysyłki InPost dowiesz się tutaj.

Jak zapakować paczkę bez kartonu?

Wysyłając paczkę InPost, nie zawsze musisz korzystać z opakowań kartonowych. Małe i lekkie produkty możesz z powodzeniem zapakować do koperty bąbelkowej lub do foliopaku, które bardzo często wykorzystywane są do wysyłki odzieży. Z kolei w przypadku wysyłki suchej karmy granulowanej, wystarczy, że sięgniesz po transparentną folię stretch i owiniesz ją szczelnie kilkoma warstwami folii. Przeczytaj więcej o tym jak zapakować paczkę bez kartonu tutaj.

 

do góry
{nocache:e9aa631dc1bf6afd0af57c3a450a70f6#0}
Sprawdź opinie

Sprawdź nas na:

5.0 5.0
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium