kartony24.eu
Do darmowej dostawy brakuje: 200,00 zł
Kartony Wysyłka w 24h Darmowa dostawa powyżej 200 zł brutto
Wersje językowe

Jak anulować przesyłkę InPost?

Czy zastanawiasz się, jak anulować etykietę InPost lub jak wycofać źle nadaną paczkę w Paczkomacie? Proces anulowania przesyłki InPost jest prosty i możesz go przeprowadzić przed nadaniem paczki. Jeśli popełniłeś błąd przy wypełnianiu danych na etykiecie lub po prostu zmieniły się Twoje plany, skorzystaj z opcji zwrotu za niewykorzystaną etykietę. Wystarczy, że uzupełnisz formularz kontaktowy dostępny na stronie InPost, a zwrot środków zostanie szybko zrealizowany przez system Managera Paczek InPost.

Jeśli paczka została już odebrana przez kuriera lub została nadana w Paczkomacie, możesz anulować jej nadanie wysyłając maila z poleceniem anulowania nadania z adresu e-mail powiązanego z daną przesyłką. Anulowanie jest możliwe w momencie, gdy paczka trafi do sortowni i będzie w rękach InPost. W momencie, gdy paczka zostanie wydana do doręczenia, anulowanie przesyłki nie będzie możliwe w tej formie. W takiej sytuacji należy się skontaktować z infolinią.

Zleciłeś odbiór przesyłki kurierowi, jednak chcesz go anulować? Zaloguj się do WebTrucker na stronie InPost i przejdź do "Historia podjazdów", gdzie możesz znaleźć i anulować zlecenie odbioru konkretnej przesyłki.

Jeśli nagła zmiana planów uniemożliwi Ci odbiór paczki, nie musisz jej każdorazowo anulować. Możesz ją przekierować do innego miasta lub wydłużyć termin odbioru paczki z Paczkomatu o dodatkowe 24 godziny z poziomu aplikacji mobilnej InPost. Opcja wydłużenia terminu możliwa jest do 12 godzin przed upływem pierwotnego terminu odbioru. Opłatę za przekierowanie paczki wykonasz wybierając jedną z bezpiecznych płatności online.


Zobacz jak krok po kroku anulować Twoją przesyłkę InPost przez formularz kontaktowy dostępny na stronie InPost. Jeśli preferujesz mailowe zgłoszenie anulowania przesyłki, sprawdź tutaj co powinno znaleźć się w wysyłanej dyspozycji

Jak anulować przesyłkę InPost? - prosta instrukcja wyjaśniająca cały proces, krok po kroku.

PLN 40.00

 

 

Krok 1. Przejdź do formularza InPost

Wejdź na stronę inpost.pl/formularz-kontaktowy.

Formularz kontaktowy na stronie InPost

Pakuj z głową, wybierając jedno z opakowań InPost już dziś!

[product id="2977, 469, 301, 4112, 4113" slider="true" onlyAvailable="true" ]

Krok 2. Uzupełnij formularz

Uzupełnij krótki formularz - wybierz temat kontaktu z rozwijanej listy “Zwrot środków za niewykorzystaną etykietę” a następnie potwierdź swój wybór. W następnym kroku zostaniesz poproszony o podanie numeru przesyłki, którą chcesz anulować wraz z Twoim adresem e-mail. Wyślij zgłoszenie po wpisaniu tych danych.

Uzupełnienie formularzu InPost niewykorzytanie etykiety

Krok 3. Zaczekaj na zwrot pieniędzy

Zwrot pieniędzy otrzymasz w ciągu maksymalnie 14 dni. W momencie, gdy etykieta InPost zostanie unieważniona, otrzymasz powiadomienie e-mailem, a kwota zostanie dodana do Twojego portfela w Managerze Paczek. Jeśli pojawi się jakiś problem lub zwrot pieniędzy nie będzie możliwy, otrzymasz również informację.

Wiadomość z potwierdzeniem zwrotu należności InPost

 

Jeżeli potrzebujesz anulować nadanie paczki InPost pamiętaj, że jest to możliwe przez aplikację lub formularz kontaktowy na stronie InPost.pl. Niezależnie od tego, czy chodzi o zwrot etykiety, czy o anulowanie źle nadanej paczki w paczkomacie, InPost oferuje elastyczne opcje zarządzania przesyłkami. W sytuacji, gdy nie włożyłeś paczki do paczkomatu lub źle wprowadziłeś dane, szybko i sprawnie można to naprawić, korzystając z wielu dostępnych narzędzi, w tym Managera Paczek InPost. Nie zapomnij sprawdzić statusu swojej przesyłki i dostępnych opcji anulacji w aplikacji mobilnej, by mieć pewność, że Twoje działania są skuteczne.

 

ekologiczne kartony wysyłkowe InPost Paczkomat

 

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

 

Czy można anulować nadanie paczki InPost?

Jeśli to Ty jesteś nadawcą paczki InPost, bez problemu możesz anulować nadanie paczki w momencie, gdy została odebrana przez kuriera lub opuściła Paczkomat nadawczy. Wystarczy, że wyślesz e-mail z prośbą o anulowanie nadania. Pamiętaj, że możesz zrobić to tylko na Twoją prośbę, jako nadawca. Wysyłając maila musisz użyć adresu e-mail, który jest powiązany z daną przesyłką, a także podać numer przesyłki oraz wyraźnie zaznaczyć prośbę o zwrot. Dyspozycję zwrotu należy wysłać dopiero po tym, gdy paczka trafi do sortowni i będzie już w rękach InPost. Jeśli wyślesz dyspozycję wcześniej, nie zostanie ona przyjęta. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Czy można cofnąć paczkę?

Jeśli chcesz cofnąć etykietę InPost, która została już opłacona, możesz to zrobić w Managerze Paczek. Należy przejść do formularza kontaktowego, wybrać odpowiedni temat zgłoszenia, a następnie podać szczegóły przesyłki. Błędnie wygenerowana i opłacona etykieta zostanie anulowana a pieniądze trafią na Twoje konto w Managerze Paczek w ciągu 14 dni. Aby dowiedzieć się więcej na temat cofania wysłanej paczki, kliknij tutaj.

Jak usunąć paczkę nadaną z aplikacji InPost?

Paczkę nadaną z aplikacji InPost możesz bez problemu usunąć do momentu wysłania paczki. Jeśli wygenerowałeś etykietę z błędnymi danymi lub z innych powodów chcesz anulować przesyłkę InPost, wystarczy, że wyślesz swoje zgłoszenie poprzez formularz kontaktowy na stronie InPost. Sprawdź jak to zrobić krok po kroku tutaj.
Jeśli chcesz usunąć paczkę z menu aplikacji InPost, wystarczy, że przejdziesz do archiwum przesyłek i odszukasz przesyłkę, którą chcesz usunąć. Po przejściu do szczegółów danej przesyłki, wybierz ikonę kosza w prawym górnym rogu a następnie potwierdź swój wybór. Przesyłka zostanie usunięta z aplikacji InPost.

Jak zatrzymać paczkę InPost?

Jeśli niespodziewanie zmienisz plany i nie zdążysz odebrać paczki wysłanej przez InPost, nie oznacza to automatycznie, że musisz zrezygnować z jej odbioru. Istnieją dwie możliwości aby zatrzymać paczkę przed zwrotem do Nadawcy - możesz przekierować paczkę kurierską do Paczkomatu - nawet do innego miasta lub przedłużyć czas odbioru o dodatkowe 24 godziny za pomocą aplikacji mobilnej InPost Mobile. Możesz to zrobić najpóźniej 12 godzin przed upływem pierwotnego terminu odbioru paczki. O tym jak zatrzymać paczkę InPost przeczytasz więcej tutaj.

 

do góry
{nocache:0db8e0e91b1ea3de8f372cc739b0e7c9#0}
Sprawdź opinie

Sprawdź nas na:

5.0
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium