kartony24.eu
Do darmowej dostawy brakuje: 200,00 zł
Kartony Wysyłka w 24h Darmowa dostawa powyżej 200 zł brutto
Wersje językowe

Jak anulować przesyłkę InPost poprzez dyspozycję?

Wygenerowałeś etykietę z błędnymi danymi lub z innego powodu chcesz anulować przesyłkę InPost? Jest to możliwe do momentu nadania paczki. W przypadku opłaconej etykiety, możesz domagać się zwrotu pieniędzy poprzez formularz kontaktowy na stronie InPost. Wystarczy, że uzupełnisz krótki formularz a zwrot trafi do Twojego portfela w Managerze Paczek InPost.

Jeśli paczka została już odebrana przez kuriera lub została nadana w Paczkomacie, możesz anulować jej nadanie wysyłając maila z poleceniem anulowania nadania z adresu e-mail powiązanego z daną przesyłką. Anulowanie jest możliwe w momencie, gdy paczka trafi do sortowni i będzie w rękach InPost. W momencie, gdy paczka zostanie wydana do doręczenia, anulowanie przesyłki nie będzie możliwe w tej formie. W takiej sytuacji należy się skontaktować z infolinią.

Zleciłeś odbiór przesyłki kurierowi, jednak chcesz go anulować? Zaloguj się do WebTrucker na stronie InPost i przejdź do "Historia podjazdów", gdzie możesz znaleźć i anulować zlecenie odbioru konkretnej przesyłki.

Jeśli nagła zmiana planów uniemożliwi Ci odbiór paczki, nie musisz jej każdorazowo anulować. Możesz ją przekierować do innego miasta lub wydłużyć termin odbioru paczki z Paczkomatu o dodatkowe 24 godziny z poziomu aplikacji mobilnej InPost. Opcja wydłużenia terminu możliwa jest do 12 godzin przed upływem pierwotnego terminu odbioru. Opłatę za przekierowanie paczki wykonasz wybierając jedną z bezpiecznych płatności online.


Lubisz wysyłać maile i preferujesz taką formę zgłoszenia anulowania przesyłki InPost? Zapoznaj się poniżej, jakie dokładnie informacje powinna zawierać Twoja dyspozycja. Pamiętaj, że anulować przesyłkę możesz również za pomocą formularza kontaktowego dostępnego do Twojej dyspozycji na stronie InPost.

Jak anulować przesyłkę InPost? - prosta instrukcja wyjaśniająca cały proces, krok po kroku.

PLN 40.00

 

 

Krok 1. Wyślij dyspozycję

Jeśli jesteś nadawcą paczki i chcesz anulować przesyłkę InPost, napisz wiadomość e-mail z poleceniem zwrotu przesyłki do nadawcy na adres: pomoc@inpost.pl. W temacie wiadomości należy podać 24-cyfrowy numer przesyłki oraz polecenie “Zwrot do nadawcy”. Pamiętaj, aby wysłać dyspozycję z adresu e-mail, który jest powiązany z daną paczką, w przeciwnym razie Twój wniosek nie zostanie przyjęty.

Mailowa dyspozycja zwrot przesyłki InPost do nadawcy

Postaw na jakość i bezpieczeństwo anulowanych paczek, wybierz jedno z dostępnych opakowań InPost:

[product id="2978, 448, 656, 4109, 4110" slider="true" onlyAvailable="true" ]

Krok 2. Czekaj na potwierdzenie dyspozycji

Wiadomość wysłana? Oczekuj na potwierdzenie przyjęcia dyspozycji. Aktualizacja statusu zwrotu będzie widoczna w informacjach o śledzeniu przesyłki. Oczekuj na zwrot przesyłki InPost. Paczka zostanie zwrócona do Ciebie jako nadawcy w taki sam sposób jak została nadana. Zwykle ten proces zajmuje około 2 dni roboczych.

Potwierdzenie zwrot przesyłki InPost do nadawcy

 

ekologiczne kartony wysyłkowe InPost Paczkomat

 

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

 

Czy można anulować nadanie paczki InPost?

Jeśli to Ty jesteś nadawcą paczki InPost, bez problemu możesz anulować nadanie paczki w momencie, gdy została odebrana przez kuriera lub opuściła Paczkomat nadawczy. Wystarczy, że wyślesz e-mail z prośbą o anulowanie nadania. Pamiętaj, że możesz zrobić to tylko na Twoją prośbę, jako nadawca. Wysyłając maila musisz użyć adresu e-mail, który jest powiązany z daną przesyłką, a także podać numer przesyłki oraz wyraźnie zaznaczyć prośbę o zwrot. Dyspozycję zwrotu należy wysłać dopiero po tym, gdy paczka trafi do sortowni i będzie już w rękach InPost. Jeśli wyślesz dyspozycję wcześniej, nie zostanie ona przyjęta. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Czy można cofnąć paczkę?

Jeśli chcesz cofnąć etykietę InPost, która została już opłacona, możesz to zrobić w Managerze Paczek. Należy przejść do formularza kontaktowego, wybrać odpowiedni temat zgłoszenia, a następnie podać szczegóły przesyłki. Błędnie wygenerowana i opłacona etykieta zostanie anulowana a pieniądze trafią na Twoje konto w Managerze Paczek w ciągu 14 dni. Aby dowiedzieć się więcej na temat cofania wysłanej paczki, kliknij tutaj.

Jak usunąć paczkę nadaną z aplikacji InPost?

Paczkę nadaną z aplikacji InPost możesz bez problemu usunąć do momentu wysłania paczki. Jeśli wygenerowałeś etykietę z błędnymi danymi lub z innych powodów chcesz anulować przesyłkę InPost, wystarczy, że wyślesz swoje zgłoszenie poprzez formularz kontaktowy na stronie InPost. Sprawdź jak to zrobić krok po kroku tutaj.
Jeśli chcesz usunąć paczkę z menu aplikacji InPost, wystarczy, że przejdziesz do archiwum przesyłek i odszukasz przesyłkę, którą chcesz usunąć. Po przejściu do szczegółów danej przesyłki, wybierz ikonę kosza w prawym górnym rogu a następnie potwierdź swój wybór. Przesyłka zostanie usunięta z aplikacji InPost.

Jak zatrzymać paczkę InPost?

Jeśli niespodziewanie zmienisz plany i nie zdążysz odebrać paczki wysłanej przez InPost, nie oznacza to automatycznie, że musisz zrezygnować z jej odbioru. Istnieją dwie możliwości aby zatrzymać paczkę przed zwrotem do Nadawcy - możesz przekierować paczkę kurierską do Paczkomatu - nawet do innego miasta lub przedłużyć czas odbioru o dodatkowe 24 godziny za pomocą aplikacji mobilnej InPost Mobile. Możesz to zrobić najpóźniej 12 godzin przed upływem pierwotnego terminu odbioru paczki. O tym jak zatrzymać paczkę InPost przeczytasz więcej tutaj.

 

do góry
{nocache:6a550e213249cc931ce6c7a3852478fe#0}
Sprawdź opinie

Sprawdź nas na:

5.0
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium