kartony24.eu
Do darmowej dostawy brakuje: 200,00 zł
Kartony Wysyłka w 24h Darmowa dostawa powyżej 200 zł brutto
Wersje językowe
Jak dobrać karton ?

Znajdź odpowiedni karton

Jakiego kartonu szukasz? Podaj wymiary kartonu:
Jakiego kartonu szukasz? Podaj wymiary produktu:
Wyszukane kartony
 
Nie znaleziono produktów spełniających kryteria

dopasowane opakowania kartonowe na wymiar według własnego projektu szyte na miarę

Jak dobrać karton? Na co wpływa właściwy dobór?

Wybierając karton należy zwrócić uwagę na: jego rozmiar, falę tektury, z której jest wykonany oraz rodzaj kartonu.

  • Po pierwsze - rozmiar. Rozmiar kartonu jest podstawową informacją jaką musisz określić decydując się na wybór właściwego opakowania. Pakowany przedmiot w kartonie powinien mieścić się swobodnie. Jeśli wymaga dodatkowych zabezpieczeń, takich jak: folia bąbelkowa, papier pakowy, skropak pod uwagę należy wziąć zapas. Jak podawany jest wymiar kartonu? Standardowo podawana jest długość i szerokość kartonu, które tworzą je podstawę oraz jego wysokość- wszystkie najczęściej podawane w milimetrach. Zwróć uwagę na ważną informację, która zawsze znajduje się w specyfikacji produktu- czy wymiar podany jest wymiarem wewnętrznym czy zewnętrznym kartonu. W większości przypadków podawany jest wymiar wewnętrzny. Dzięki temu od razu wiesz czy w pudełku wysyłkowym zmieści się Twój produkt. Szczególnymi przypadkami są kartony, których wymiar podany jest zewnętrznie. Po co? To specyficzny rodzaj kartonów, które powinny się gdzieś zmieścić np. w konkretnej skrytce paczkomatów.
karton fasonowy wymiary kartonu długość szerokość wysokośćkarton klapowy wymiary kartonu długość szerokość wysokość
  • Po drugie - fala kartonu. W naszej ofercie znajdziesz kartony wykonane z 3- warstwowej tektury o fali B, C, E oraz 5- warstwowej EB, ED. Im wyższa fala kartonu, tym wytrzymalszy karton. Zwróć na to uwagę szczególnie, gdy Twoje produkty są delikatne lub ciężkie i wymagają dodatkowej ochrony. Jeszcze jednym ważnym parametrem, który bezpośrednio wiąże się z falą kartonu jest gęstość tektury, która wyrażana jest w gramach/m2. Im większa gęstość, tym karton wytrzymalszy. Brzmi skomplikowanie, ale nie jest. Rysunek poniżej zobrazuje Ci rodzaje różnicę.
karton budowa rodzaje warstwa 3-warstwowy 5-warstwowy fala E, B, C, EB, EDkarton warstwa rodzaje 3-warstwowy 5-warstwowy fala E B C EB ED

Tabela rodzajów i gramatury fal kartonów dostępnych w Kartony24.eu

Warstwy tektury Fala Grubość tektury
3 - wastwowy E ~ 1.5 mm
3 - wastwowy B ~ 2.8 mm
3 - wastwowy C ~ 4 mm
5 - wastwowy ED ~ 3,5 mm 
5 - wastwowy EB ~ 4,1 mm
  • Po trzecie - rodzaj kartonu. Wybór konkretnego rodzaju kartonu wpływa na sposób pakowania, a więc na dobór wypełnień, dodatków i akcesoriów używanych do pakowania. Bezpośrednio wpływa też na czas pakowania, dlatego coraz częściej wybieranym rodzajem kartonów, szczególnie dla e-commerce są kartony z paskiem klejącym. Z nimi zrobisz to najszybciej. W ofercie znajdziesz też popularne w całej galaktyce kartony klapowe, kartony fasonowe, kartony do paczkomatów, kartony do paletyzacji, kartony do przeprowadzki, kartony archiwizacyjne. Ponad 350 rozmiarów czeka na Twój zakup. Zapraszamy.

Technicznie rzecz biorąc

Jak patrzeć na wymiar kartonu?

Wymiary kartonu podawane są w kolejności DŁUGOŚĆ x SZEROKOŚĆ x WYSOKOŚĆ. Szczegółowe informacje techniczne dotyczące każdego kartonu znajdziesz na karcie produktu, zarówno w opisie, jak i w tabeli przedstawiającej specyfikację. Bardzo ważnezwróć uwagę na informację czy podane wymiary są wymiarami wewnętrznymi czy zewnętrznymi.

Jak obliczyć wymiar kartonu?

Zmierz karton, a dokładniej boki jego podstawy oraz wysokość. Większość dostępnych rozmiarów prezentowana jest w wymiarach wewnętrznych, pamiętaj o tym. Jeśli chcesz obliczyć objętość kartonu, wystarczy, że pomnożysz przez siebie wszystkie 3 wymiary. W sklepie Kartony24 wszystkie dane techniczne podane są zarówno w tabeli specyfikacji, jak i w opisie produktu.

Gdzie można dostać długie kartony?

Najlepsze rozwiązanie dotyczące pakowania długich przemiotów znajdziesz u producenta kartonów. Dzięki temu w najlepszej na rynku jakości i cenie kupić możesz długie kartony. Tuby kwadratowe o różnej budowie aby usprawnić pakowanie, tuby okrągłe to rozwiązania, które rozwiążą problemy z pakowaniem. Sprawdź dostępne opcje zakupu.

Jaka jest kolejność podawania wymiarów kartonu?

Przyjęty jest standard podawania wymiarów kartonu w taki sposób: długość x szerokość x wysokość. Usprawnia to znacznie szukanie odpowiedniego kartonu i zmniejsza możliwość. Często w tych samych rozmiarach kartonu dostępne są opcje wyboru grubości tektury, z której jest wykonany. Wybierz właściwą dla swojego produktu.

Gdzie mogę znaleźć kartony?

Kartony znajdziesz w wielu miejscach, od sklepów spożywczych, gdzie kartony zostają wyrzucane, na Poczcie. Najlepiej jednak wybrać kartony od producenta, które gwarantują Ci wysoką jakość, dobrą cenę, dużą dostępność i komfort zakupu. W naszym sklepie online zakup kartonów to przyjemność. Potwierdza to ponad 15 000 pozytywnych opinii.
do góry
{nocache:6a550e213249cc931ce6c7a3852478fe#0}
Sprawdź opinie

Sprawdź nas na:

5.0
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium