kartony24.eu
Do darmowej dostawy brakuje: 200,00 zł
Kartony Wysyłka w 24h Darmowa dostawa powyżej 200 zł brutto Pobierz katalog
Wersje językowe

Jak wysłać paczkę InPost?

Paczkomaty InPost to znane i coraz bardziej lubiane z roku na rok punkty nadań i odbiorów paczek, które są dostępne dla wszystkich. Co więcej, te samoobsługowe urządzenia są dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu możesz szybko i łatwo nadać paczkę oraz odebrać w dowolnym czasie, bez potrzeby stania w kolejkach. Nie ograniczają Cię narzucone z góry, sztywno ustalone godziny funkcjonowania standardowych punktów odbiorów i nadań paczek. Firma InPost ciągle rozwija swoją sieć paczkomatów, dzięki czemu są one dostępne niemal wszędzie i dla każdego. Dla wygody użytkowników, możliwe jest szybkie nadanie paczki zarówno z przyklejoną etykietą jak i bez etykiety.


Poniżej przedstawiamy instrukcję dotyczącą nadawania przesyłek za pomocą usługi InPost Szybkie Nadania. Jeśli natomiast preferujesz korzystanie z aplikacji mobilnej, która umożliwia nadanie paczki bez drukowania etykiety, zapoznaj się z opcją opisaną tutaj.

Jak wysłać paczkę InPost? - prosta instrukcja wyjaśniająca cały proces, krok po kroku.

PLN 52.00

 

 

Krok 1. Wejdź na Szybkie Nadania

Przejdź do zakładki Szybkie Nadania na stronie InPost. Możesz skorzystać z dowolnego urządzenia - niezależnie czy skorzystasz z telefonu, tabletu czy komputera - strona jest na to gotowa.

nadanie paczki z etykietą na szybkienadanie.pl na komputerze

Pakuj w odpowiednie opakowania InPost, które będą kluczem do sukcesu Twojego biznesu!

[product id="266, 655, 352, 4113, 4111" slider="true" onlyAvailable="true" ]

Krok 2. Wygeneruj i opłać etykietę

Paczka spakowana? Czas uzupełnić dane dostawy. Wybierz preferowany sposób dostawy, rozmiar paczki oraz wpisz dane odbiorcy i nadawcy. Następnie wykonaj płatność online, a w odpowiedzi otrzymasz etykietę do wydrukowania i naklejenia na swoją przesyłkę.

opłać etykietę paczki InPost aby nadać paczkę w paczkomacie

Krok 3. Wydrukuj list przewozowy i naklej na paczce

Upewnij się, że paczka została odpowiednio spakowana i zamknięta, a następnie naklej na paczce wydrukowaną etykietę na górnej powierzchni przesyłki. Pamiętaj, że nie należy umieszczać listu przewozowego na łączeniu opakowania ani też na rogach lub zagięciach przesyłek. Drukując samodzielnie etykietę, nie zawsze masz możliwość druku etykiety w formie naklejki. Miej na uwadze, że przyklejenie etykiety za pomocą nawet transparentnej taśmy klejącej może wpłynąć na możliwość zeskanowania kodu kreskowego jaki się na niej znajduje. Dla bezpieczeństwa polecamy korzystanie z wygodnych kopert kurierskich, dzięki którym masz pewność, że skan etykiety będzie zawsze możliwy a sama etykieta pozostanie nienaruszona.

wydrukuj etykietę wygenerowaną na stronie InPost Szybkie Nadania

Co jeśli nie masz możliwości wydruku listu wysyłkowego? Pamiętaj o drugiej możliwości nadania przesyłki bez etykiety za pomocą aplikacji InPost Mobile

 

Krok 4. Nadaj paczkę w Paczkomacie InPost

Przygotowaną przesyłkę możesz nadać w dowolnym automacie Paczkomat InPost, w pobliżu Twojej firmy, domu, koło sklepu czy po prostu po drodze. Aby nadać paczkę, należy użyć czytnika kodów kreskowych znajdującego się obok ekranu paczkomatu. Po zeskanowaniu kodu kreskowego z etykiety, automat otworzy dedykowaną skrytkę w ciągu kilku sekund. Następnie możesz włożyć swoją paczkę do skrytki, zamknąć ją i potwierdzić nadanie przesyłki na ekranie urządzenia.

umieszczenie paczki z etykietą nadania w paczkomacie

 

kartony do Paczkomatu InPost maksymalne wymiary paczki

 

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

 

Jak się wysyła przez InPost?

Wysyłanie z automatu Paczkomat jest proste. Aby wysłać paczkę przez InPost, należy wykonać kilka prostych kroków. Po pierwsze: spakować paczkę. Po drugie: wybrać sposób wysyłki z etykietą lub bez drukowania etykiety i nadać paczkę w dowolnym Paczkomacie lub PaczkoPunkcie po opłaceniu jej nadania. Jak zrobić to krok po kroku dowiesz się tutaj

Jak nadać paczkę w InPost bez etykiety?

Aby skorzystać z opcji nadania paczki bez etykiety w InPost, należy pobrać aplikację mobilną i uzupełnić wymagane informacje, takie jak adres nadawcy i odbiorcy oraz rozmiar paczki. Następnie należy opłacić przesyłkę a otrzymany na maila kod nadania wprowadzić w automacie Paczkomat. Aby nadać paczkę możesz również zeskanować otrzymany kod QR. Po wprowadzeniu kodu nadania otworzy się dedykowana skrytka, w której należy umieścić gotową paczkę i zamknąć drzwi. To wszystko, paczka została nadana. Zobacz tutaj jak to wygląda krok po kroku.

Jak wysyłać paczki do paczkomatu?

Paczkę z dostawą do paczkomatu nadasz w dowolnym automacie Paczkomat InPost lub w PaczkoPunkcie. Potrzebujesz: spakowanej paczki, adresu e-mail wraz z numerem telefonu odbiorcy, na który zostanie wysłany kod odbioru oraz telefon lub dostęp do Internetu. Korzystając z telefonu w aplikacji mobilnej szybko wygenerujesz kod nadania. Możesz również nadać paczkę przechodząc do zakładki Szybkie Nadania na stronie firmy InPost i otrzymać na maila gotową etykietę do wydruku, którą należy umieścić na paczce w odpowiedni sposób a następnie nadać przesyłkę w Paczkomacie lub PaczkoPunkcie, wybór należy do Ciebie. Sprawdź jak możesz nadać paczkę bez etykiety oraz z wydrukowaną etykietą tutaj.

Jak nakleić etykietę na paczkę InPost?

Nadając przesyłkę w InPost z etykietą, należy zadbać o odpowiednie umieszczenie listu przewozowego w widocznym miejscu, tak aby możliwe było zeskanowanie kodu kreskowego z etykiety. Sprawdź jak odpowiednio umieścić etykietę na paczce tutaj.

 

do góry
Sprawdź opinie

Sprawdź nas na:

5.0 5.0
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium