kartony24.eu
Do darmowej dostawy brakuje: 200,00 zł
Kartony Wysyłka w 24h Darmowa dostawa powyżej 200 zł brutto
Wersje językowe

Jak wysłać paczkę InPost w aplikacji?

Paczkomaty InPost to znane i coraz bardziej lubiane z roku na rok punkty nadań i odbiorów paczek, które są dostępne dla wszystkich. Co więcej, te samoobsługowe urządzenia są dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu możesz szybko i łatwo nadać paczkę oraz odebrać w dowolnym czasie, bez potrzeby stania w kolejkach. Nie ograniczają Cię narzucone z góry, sztywno ustalone godziny funkcjonowania standardowych punktów odbiorów i nadań paczek. Firma InPost ciągle rozwija swoją sieć paczkomatów, dzięki czemu są one dostępne niemal wszędzie i dla każdego. Dla wygody użytkowników, możliwe jest szybkie nadanie paczki zarówno z przyklejoną etykietą jak i bez etykiety.


Dowiedz się poniżej jak wysłać przesyłkę InPost przy użyciu aplikacji mobilnej, która pozwala na uniknięcie drukowania etykiety. Jeśli natomiast wolisz nadać paczkę bez korzystania z aplikacji mobilnej, to zobacz jak to zrobić tutaj.

Jak wysłać paczkę InPost? - prosta instrukcja wyjaśniająca cały proces, krok po kroku.

PLN 52.00

 

 

Krok 1. Przygotuj paczkę

Przed wysyłką, należy pamiętać o bezpiecznym zapakowaniu wysyłanego towaru, aby zapobiec uszkodzeniom podczas wysyłki. Warto sięgnąć po sprawdzone kartony o wysokiej jakości oraz akcesoria do pakowania dostępne w naszym sklepie. Wysyłka paczki za pośrednictwem automatów Paczkomat InPost jest możliwa w jednym z trzech gabarytów do wyboru - gabaryt A, gabaryt B lub gabaryt C. Każdy gabaryt określa maksymalne wymiary skrytki, które się od siebie różnią, dlatego warto je znać, aby zaplanować wcześniej jak i w co zapakować paczkę, aby nie przepłacić za wysyłkę. Zmierz wymiary przesyłki - przydadzą się za chwilę.

jaki karton wybrać do wysyłki paczki InPost

Krok 2. Pobierz i zainstaluj aplikację InPost Mobile

Aby skorzystać z aplikacji mobilnej InPost, należy ją pobrać z oficjalnych sklepów aplikacji dla systemów Android i IOS. Podczas procesu instalacji zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, który jest wymagany do weryfikacji Twojego dostępu do aplikacji.

pobierz aplikację InPost Android vs. IOS

Krok 3. Nadaj paczkę w aplikacji mobilnej

Otwórz zainstalowaną aplikację InPost Mobile i potwierdź weryfikację wprowadzając sms-kod wysłany na podany przez Ciebie numer telefonu. Następnie wybierz przycisk “Nadaj” ze strzałką, który znajduje się w dolnym menu aplikacji. Czas na wybór sposobu dostawy - jak dobrze pamiętasz, nadając paczkę w automacie Paczkomat, możesz wysłać paczkę do innego automatu Paczkomat a także nadać z doręczeniem przez kuriera na wskazany adres prywatny lub firmowy. Zaznacz odpowiadający wymiarom Twojej paczki jej gabaryt, a następnie uzupełnij wymagane informacje dotyczące odbiorcy i nadawcy - Twój numer zostanie automatycznie pobrany.

nadanie paczki w aplikacji InPost bez etykiety

Wybierz jedno z bezpiecznych opakowań InPost od Kartony24 i ciesz się spokojem!

[product id="1479, 527,610, 4109, 4110" slider="true" onlyAvailable="true" ]

Krok 4. Opłać koszt nadania paczki

Jeśli wykonałeś poprawnie wcześniejszy krok i uzupełniłeś wszystkie dane dotyczące odbiorcy i nadawcy, pora na płatność. Opłaty za nadanie przesyłki możesz wykonać wybierając jedną z bezpiecznych form płatności - BLIK, Google Pay, Dotpay oraz płatność kartą Visa lub Mastercard, wszystko dla Twojej wygody. W momencie potwierdzenia płatności, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania wraz z kodem QR. Pamiętaj, że nadając paczkę za pomocą aplikacji, nie musisz drukować i umieszczać na paczce żadnej etykiety. Jeśli chcesz, możesz na paczce napisać kod nadania, który będzie pomocny w przypadku wysyłki paczki w PaczkoPunkcie.

wybór sposobu płatności za nadanie paczki bez etykiety w Paczkomacie lub PaczkoPunkcie

Krok 5. Nadaj paczkę w Paczkomacie

Przygotowaną paczkę zabierz do najbliższego automatu Paczkomat InPost lub PaczkoPunktu, w którym wygodnie nadasz paczkę. W przypadku nadania w paczkomacie, podejdź do ekranu urządzenia i wybierz opcję “Mam już paczkę ze specjalną etykietą”, a następnie zeskanuj kod kreskowy z etykiety i zaczekaj na otwarcie dedykowanej skrytki. Możesz również nadać paczkę wybierając drugą opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu”, a następnie wprowadź 9-cyfrowy kod nadania. Włóż swoją paczkę, zamknij drzwi skrytki i potwierdź na ekranie, że paczka znajduje się w skrytce. Jeśli chcesz nadać paczkę w wybranym PaczkoPunkcie, wybierz się tam i przekaż pracownikowi paczkę wraz z kodem nadania. Gotowe - paczka nadana.

nadanie paczki w paczkomacie InPost bez etykiety

 

kartony do Paczkomatu InPost maksymalne wymiary paczki

 

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

 

Jak się wysyła przez InPost?

Wysyłanie z automatu Paczkomat jest proste. Aby wysłać paczkę przez InPost, należy wykonać kilka prostych kroków. Po pierwsze: spakować paczkę. Po drugie: wybrać sposób wysyłki z etykietą lub bez drukowania etykiety i nadać paczkę w dowolnym Paczkomacie lub PaczkoPunkcie po opłaceniu jej nadania. Jak zrobić to krok po kroku dowiesz się tutaj

Jak nadać paczkę w InPost bez etykiety?

Aby skorzystać z opcji nadania paczki bez etykiety w InPost, należy pobrać aplikację mobilną i uzupełnić wymagane informacje, takie jak adres nadawcy i odbiorcy oraz rozmiar paczki. Następnie należy opłacić przesyłkę a otrzymany na maila kod nadania wprowadzić w automacie Paczkomat. Aby nadać paczkę możesz również zeskanować otrzymany kod QR. Po wprowadzeniu kodu nadania otworzy się dedykowana skrytka, w której należy umieścić gotową paczkę i zamknąć drzwi. To wszystko, paczka została nadana. Zobacz tutaj jak to wygląda krok po kroku.

Jak wysyłać paczki do paczkomatu?

Paczkę z dostawą do paczkomatu nadasz w dowolnym automacie Paczkomat InPost lub w PaczkoPunkcie. Potrzebujesz: spakowanej paczki, adresu e-mail wraz z numerem telefonu odbiorcy, na który zostanie wysłany kod odbioru oraz telefon lub dostęp do Internetu. Korzystając z telefonu w aplikacji mobilnej szybko wygenerujesz kod nadania. Możesz również nadać paczkę przechodząc do zakładki Szybkie Nadania na stronie firmy InPost i otrzymać na maila gotową etykietę do wydruku, którą należy umieścić na paczce w odpowiedni sposób a następnie nadać przesyłkę w Paczkomacie lub PaczkoPunkcie, wybór należy do Ciebie. Sprawdź jak możesz nadać paczkę bez etykiety oraz z wydrukowaną etykietą tutaj.

Jak nakleić etykietę na paczkę InPost?

Nadając przesyłkę w InPost z etykietą, należy zadbać o odpowiednie umieszczenie listu przewozowego w widocznym miejscu, tak aby możliwe było zeskanowanie kodu kreskowego z etykiety. Sprawdź jak odpowiednio umieścić etykietę na paczce tutaj.

 

do góry
{nocache:93d1579e71da42e845cdd1a24c82b0f6#0}
Sprawdź opinie

Sprawdź nas na:

5.0 5.0
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium