kartony24.eu
Do darmowej dostawy brakuje: 200,00 zł
Kartony Wysyłka w 24h Darmowa dostawa powyżej 200 zł brutto
Wersje językowe

Jak wysłać paczkę paczkomatem InPost w aplikacji?

Paczkomaty InPost stają się coraz bardziej lubiane przez mieszkańców Polski. Ich praktyczność, dostępność i łatwość w nadawaniu i odbieraniu paczek, a także ich rozmieszczenie, sprawiają, że korzystamy z nich z przyjemnością. Obecnie InPost oferuje dwie opcje nadania paczki w automacie Paczkomat: bez etykiety za pomocą aplikacji InPost Mobile lub z etykietą na stronie InPost dzięki zakładce “Szybkie Nadania”. Nadawanie paczek nie było nigdy tak proste - od nadania paczki dzielą Cię 4 proste kroki, sprawdź już teraz, co musisz zrobić.


Sprawdź jak wygląda nadanie paczki paczkomatu InPost przy pomocy aplikacji mobilnej. W przypadku, gdy wolisz nadanie przesyłki bez korzystania z aplikacji InPost Mobile, możesz zobaczyć, jak to zrobić tutaj.

Jak wysłać paczkę paczkomatem InPost? - prosta instrukcja wyjaśniająca cały proces, krok po kroku.

PLN 11.80

 

 

Krok 1. Spakuj paczkę

Zabezpiecz zawartość paczki przed jej nadaniem. Skorzystaj ze sprawdzonych kartonów i akcesoriów do pakowania dostępnych w Kartony24. Nadając paczkę w automacie Paczkomat InPost, pamiętaj, że Twoja paczka powinna się zmieścić w jednym z trzech gabarytów - gabaryt A, B lub gabaryt C. Warto zwrócić na to uwagę, podczas pakowania produktu, który chcemy wysłać - być może uda się zapakować go w mniejszy karton co wpłynie na mniejszy koszty wysyłki.

dostępne gabaryty podczas nadania paczki InPost w paczkomacie

Nie wiesz, jakie opakowanie wybrać? Skorzystaj z naszej oferty InPost do wysyłki Paczkomatem!

[product id="298, 443, 89, 4111, 4110" slider="true" onlyAvailable="true" ]

Krok 2. Pobierz i zainstaluj aplikację

Pobierz aplikację InPost Mobile na urządzenie z systemem Android lub IOS. W trakcie instalacji zostaniesz poproszony o podanie swojego numeru telefonu, który będzie służył do weryfikacji Twojego dostępu.

pobierz aplikację InPost Mobile na urządzenie mobilne

Krok 3. Uzupełnij dane dostawy

Otwórz pobraną aplikację i potwierdź weryfikację. Aby nadać paczkę za pomocą aplikacji mobilnej InPost, wybierz opcję “Nadaj” widoczną na dole ekranu. Wysyłając paczkę w Paczkomacie, możesz przesłać paczkę do innego Paczkomatu lub wysłać ją bezpośrednio na określony adres domowy lub firmowy. Zaznacz preferowany sposób dostawy przesyłki wraz z określeniem rozmiaru paczki. Uzupełnij dane odbiorcy oraz nadawcy i potwierdź swój wybór.

nadanie paczki InPost w aplikacji InPost mobile bez etykiety

Krok 4. Opłać przesyłkę

Po uzupełnieniu informacji związanych z nadaniem paczki, zostaniesz przeniesiony do procesu płatności. Możesz wybrać jedną z kilku bezpiecznych płatności i opłacić przesyłkę. Gdy płatność przebiegnie pomyślnie, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR do zeskanowania w automacie Paczkomat, które otrzymasz również na adres e-mail podany podczas rejestracji. Dzięki temu, nie musisz martwić się o to, gdzie wydrukujesz etykietę i jak ją należy umieścić na paczce.

wybór metody płatności za nadanie paczki bez etykiety w paczkomacie

Krok 5. Nadaj paczkę

Aby nadać przygotowaną paczkę, należy udać się do dowolnego Paczkomatu lub PaczkoPunktu. Podejdź do urządzenia Paczkomat i zeskanuj kod QR widoczny w aplikacji lub w mailu. Możesz również ręcznie wybrać “Nadaj paczkę” a następnie opcję “Mam kod nadania lub kod zwrotu”, po czym wprowadzić 9-cyfrowy kod na panelu dotykowym urządzenia. Zaczekaj na otwarcie skrytki, po czym umieść w niej paczkę i zamknij drzwiczki. Gotowe - paczka została właśnie nadana!

umieszczenie paczki bez etykiety w paczkomacie InPost

 

kartony do Paczkomatu InPost różne rozmiary

 

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

 

Co jest potrzebne do wysłania paczki paczkomatem?

Aby nadać paczkę za pomocą paczkomatu, potrzebna jest oczywiście odpowiednio zapakowana paczka oraz kod QR lub 9-cyfrowy kod nadania, który dostępny jest po opłaceniu przesyłki w aplikacji a także wysyłany jest na maila. Jeśli nadajesz paczkę za pomocą aplikacji mobilnej, nie potrzebujesz nic więcej! Sprawdź tutaj jak wysłać paczkę paczkomatem z poziomu aplikacji InPost Mobile. Jeśli nie masz aplikacji, do nadania paczki w automacie Paczkomat, będzie potrzebny list przewozowy, który wygenerujesz na stronie InPost w zakładce Szybkie Nadania. Sprawdź tutaj jak krok po kroku nadać przesyłkę z etykietą.

Czy da się nadać paczkę w paczkomacie bez etykiety?

Jak najbardziej nadanie paczki w paczkomacie bez etykiety jest możliwe. Wystarczy, że pobierzesz i zainstalujesz na swoim telefonie aplikację InPost Mobile, za pomocą, której dosłownie w 5 krótkich krokach, nadasz szybko przesyłkę w dowolnym paczkomacie. Sprawdź jak nadać przesyłkę bez etykiety tutaj.

Jak nadać paczkę w paczkomacie z etykieta?

Jeśli masz już wygenerowaną i wydrukowaną etykietę - list przewozowy, nadanie takiej paczki zajmie Ci kilka sekund. Wystarczy, że udasz się do dowolnego automatu Paczkomat, na panelu urządzenia wybierzesz “Mam już paczkę ze specjalną etykietą” a następnie zeskanujesz kod kreskowy z etykiety, po czym otworzy się dedykowana skrytka. Umieść w niej swoją paczkę i zamknij drzwiczki. To wszystko - paczka została wysłana. Sprawdź tutaj jak krok po kroku nadać paczkę w paczkomacie z etykietą.

Jak wysłać paczkę za pomocą InPost?

Wysyłka paczki za pomocą firmy InPost jest bardzo prosta i szybka. Oczywiście należy zacząć od odpowiedniego zapakowania przesyłki tak, aby nie uległa zniszczeniu podczas transportu. Następnie należy skorzystać z aplikacji mobilnej InPost lub wejść na stronę inpost.pl/SzybkieNadania i wygenerować etykietę. Wybierz wygodną dla Ciebie formę przygotowania przesyłki a następnie udaj się do wybranego automatu Paczkomat lub PaczkoPunktu i nadaj paczkę dzięki etykiecie lub otrzymanemu kodowi QR lub nadania. Sprawdź tutaj jak nadać paczkę za pośrednictwem firmy InPost.

 

do góry
{nocache:93d1579e71da42e845cdd1a24c82b0f6#0}
Sprawdź opinie

Sprawdź nas na:

5.0 5.0
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium